Grožio ir išmonės formulė: kalėdinių dekoracijų parkas Butrimonių gimnazijoje

Prieš gražiausias metų šventes – Kalėdas kasmet kyla natūralus noras papuošti savas erdves, džiaugtis patiems ir dalytis sukurtuoju grožiu su kitais. Šiemet Butrimonių gimnazijos lauko erdvėse prieš Kalėdas – neįtikėtinas grožio bei išmonės pliūpsnis: čia atsirado kalėdinių dekoracijų parkas. Tačiau „atsirado“ nenusako viso kūrybos proceso esmės, nes įvardija tik galutinį rezultatą. O čia ne mažiau svarbu, gal net svarbiausia, - žmonių iniciatyva, išmonė, kūryba, užsidegimas pačia idėja.

Daugybė sėkmės istorijų prasideda nuo geros idėjos, o bet kokio projekto galutinis rezultatas priklauso nuo tų, kurie jį įgyvendina. Būtent kalėdinių dekoracijų parko idėją, nors ir ne naują, kilusią 2 klasės mokytojai Ritai Peckuvienei, palaikė gimnazijos administracija bei Tėvų klasė, kuri ėmėsi iniciatyvos suburdama mokinių tėvus gražiam tikslui – papuošti savo vaikų mokymosi erdves. Ši iniciatyva dar kartą parodo, kokia jėga yra bendrystė, koks svarbus bendruomeniškumas ir vienas kito palaikymas, pagalba, bendra kūryba turint ne tikslą konkuruoti, o žymiai plačiau suvokti savo ir bendruomenės veiklą.

Nuo lapkričio pabaigos kalėdinių dekoracijų parkas plėtėsi stebindamas netikėtomis kompozicijomis ir formomis. Tėvų klasės seniūnė Kristina Valaitienė facebook“o tėvų grupėje pasidalija šios gražios iniciatyvos bei jos rezultato vaizdais. Smagu džiaugtis ir savo sukurtu grožiu, ir pasisemti įkvėpimo, idėjų matant kitų kūrybinius darbus. Dalijimasis, bendruomeniškumas ir poreikis keistis visada kuria didžiulę pridėtinę vertę. Visi mokinių tėvai, gimnazijos darbuotojai, mokiniai, kurie sukūrė nuostabią lauko erdvę, alsuojančią Kalėdų dvasia, nusipelno pačių gražiausių padėkos žodžių, o jų kūriniai susižavėjimo bei geriausių įvertinimų.

Parko pradžioje pasitinka grakšti kompozicija „2020-ųjų žvaigždės link“, kurios autoriai gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, ūkvedys R. Gecevičius ir aptarnaujantis personalas akcentuoja vilties žvaigždę – lydinčią ir įkvepiančią. Įspūdingi pirmos klasės mokinių tėvų sukurti „Vartai į kalėdinę pasaką“, stebinatys kūrėjų išmone, panaudotomis gamtinėmis medžiagomis. „Vartai“ – galima sakyti, kartų kūrinys – kompoziciją kūrė ne tik pirmokų mamos Aušra Malinauskienė, Renata Patinskienė, Audra Arlauskienė, Milda Rudinskienė, Raminta Žemaitienė, Ugnė Vinckienė, bet ir seneliai Kęstutis Senūta, Algimantas Rudinskas. Netoli „Vartų“ įsitaisiusi antros klasės mokinių tėvų - Editos Varaškienės, Odetos ir Aurimo Supranavičių sukurta „Išdykusi eglutė“. Prisišliejusi ji prie milžiniškos snaigės ir balto dovanų maišo – šią kompoziciją kūrė 6 klasės mokinių tėvai - Supranavičių, Gudelaičių ir Bauževičių šeimos. Didžiulę originalią eglutę „Skruzdėlynas“ sukūrė 3 klasės mokinių tėvai Dovilė ir Aurimas Lukošiūnai, Žygintas Senūta, Jurgita Šarkienė, Ugnė Vinckienė, Jurgita Seiliuvienė, Kristina Valaitienė.

Kaipgi Kalėdų laikas ir erdvės be senio besmegenio? Nors sniego vis dar nėra, 4 klasės mokinių tėvų Aušros Okmanienės, Maksim Dibrovo, Vaidos Dibrovos, Rasmos Kaškonienės, Linos Zajančkauskienės sukurtam seniui besmegeniui tai ne motais – jam patinka jo parko bendrija ir labiausiai – didžioji baltoji snaigė, nes abu itin atsparūs šiltėjančio klimato išdaigoms - tuo pasirūpino kūrėjai.

Žaismingai į 2020-uosius veža Plasapninkų kaimo gyventojo Petro Kaškono pagamintas „Keturratis' 2020“. Netoliese - gimnazijos kraštotyros būrelio (vadovė Danutė Anušauskienė) kompozicija „Nykštukai su dovanomis“. Dailios mažytės 5 klasės mokinių eglutės auksinė žvaigždė tarsi kviečia leistis nešamiems kalėdinės svajonės. Ir 7 klasės mokinių tėvų Kristinos bei Vytauto Valaičių nuostabus kalėdinis Angelas jau tvirtai savo sparnais apkabina visus, laimina, saugo, o Sigitos ir Povilo Žitkevičių didžiulė kalėdinė puokštė primena artėjančias šventes.

Vilioja prieiti ir 8 klasės nepaprastai originali, grakšti ir elegantiška kompozicija „Žiemos pasaka“, kurią sukūrė Rima Kalendauskienė (jos nuostabus adventinis vainikas puošia ir kabinetą) ir įkurdino lauko erdvėje padedama Inetos Senutienės. Lėtai pasukus baltą ažūrinį kupolą, viduje matomas miniatiūrinis vaizdas nuskraidina mintis į kalėdinės pasakos pasaulį.

I g klasės etninio stiliaus kompoziciją „Eglutės dovanos“ sukūrė Labanauskų šeima. Preciziškai raižyta medinė eglutė traukia akį grakščiu paprastumu. II g klasė erdvę papuošė didžiuliu Advento vainiku. III g klasės mokinių linksmieji Ledinukai palaiko draugiją seniui besmegeniui ir pražydusiems Pieštukams, kurių autoriai – Alytaus r. meno ir sporto mokyklos Butrimonių dailės skyriaus ugdytiniai. IV g klasės mokinys Tautvydas Balynas - nagingas medžio gaminių meistras – pagamino puikiuosius Kalėdų senelio elnius. Žaismingai prie šių kompozicijų šliejasi linksmi miniatiūriniai Kalėdų seneliai, išsirikiavę aplink raudonais burbulais pražydusį medelį (autoriai gimnazijos aptarnaujantysis personalas).

Gimnazijos choro ir jo vadovės Neringos Valvonienės aukso žvaigždėmis puoštas rėmelis tarsi kviečia sustabdyti visų metų gražiausias akimirkas, o šokių kolektyvo „Gojelis“, vadovaujamo Živilės Patinskaitės, ir Alytaus r. savivaldybės tarybos nario butrimoniškio Kęstučio Patinsko sukurtos „Kalėdinės sūpynės“ neša, skraidina jau į kitus metus. ARSVB Butrimonių filialo bibliotekininkės Asta Daironienė ir Oksana Zakarauskaitė – Paplauskienė sukūrė eglutę „Kalėdinė pasaka“. Butrimonių bendruomenės „Šviesa“ narių Zitos Lukoševičienės, Romos Babravičienės ir Inetos Žigienės kurta kompozicija „Kalėdiniai varpai“ taip pat gražiai įsikomponavo parko erdvėje.

Gimnazijos fojė nuo advento pradžios puošia elegantiška ažūrinė snaigių kompozicija, sukurta dailės mokytojos Neringos Jančauskaitės. Įspūdingai atrodo gimnazijos Mokinių tarybos miela eglutė „Vaikystės prisiminimai“, sukurta iš mokinių suneštų minkštų žaislų. Itin lietuviška, puošta vienetiniais rankų darbo šiaudiniais žaisliukais ir tautinės vėliavos spalvų juostelėmis fojė puikuojasi gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio ir jo vadovės Ramutės Jablonskienės eglutė. Erdvę užpildo 2 klasės mokinių ir jų mokytojos Ritos Peckuvienės darbelių parodėlė „Kelias pas Kalėdų senelį“.

Kompozicijų kūrėjai buvo labai išradingi panaudodami pačias įvairiausias medžiagas: medį, šakeles, šiaudus, audinį, metalą, plastiką, poroloną, veltinį, foliją, putplastį.

Toks kalėdinių dekoracijų parkas Butrimonių gimnazijos lauko erdvėse džiugina ir miestelio gyventojų bei svečių, ir pačios gimnazijos bendruomenės – mokinių, tėvų, mokytojų- akį, glosto širdį, virpina sielą. Ten, kur kuriamas grožis, žmogus tampa kur kas geresnis ir tauresnis.

Renata Balčiūnienė,

Butrimonių gimnazijos mokytoja

Butrimonių gimnazija
Butrimonių gimnazija Butriminys
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kultūra
Putinų gimnazijoje sausio 24 d. buvo atidaryta alytiškiams pažįstamo ir mielo fotografo Fausto Augustino paroda „Vieciniai“. Tai ne pirma jo paroda šioje gimnazijoje. Dar 2017 m. buvo pristatyta paroda „Gimtadienis“. Parodos „Vieciniai“ nuotraukos yra neredaguotos.  Visus asmenis, esančius fotografijose, galerijos autorius pažįsta asmeniškai. Kaip pats sakė, „tai žmonės, kuriuos visi puikiai pažįstam, bet jie lieka už kadro, girdim tik jų švelnią melodiją...
Stalo teniso čempionatas
Sausio 25 d. sporto rūmuose vyko atviras Alytaus miesto stalo teniso čempionatas. Jame dalyvavo Varėnos, Lazdijų raj., Druskininkų ir Alytaus miestų sportininkai. Varžybose varžėsi 28 vyrai ir 8 moterys. Moterų grupėje varžėsi tik moksleivės.Moterų grupėje čempionėmis tapo alytiškės: I vietą laimėjo Karina Ivanauskaitė, II vietą – Emilija Draugelytė. III vietą pelnė Gabija Ūsaitė ir Skaistė Varnagirytė (Lazdijai). Moterų dvejetų gr. I vietą iškovojo E. Dra...
Lietuvoje
Transporto kompetencijų agentūrai (TKA) nustačius kriterijus, padėsiančius objektyviai įvertinti lentelių su žalia rodykle prie raudono šviesoforo signalo poveikį eismo saugos ir transporto pralaidumo požiūriu, savivaldybės jau gali kreiptis į Transporto kompetencijų agentūrą (TKA) dėl sankryžų, kuriose norima grąžinti lenteles, vertinimo. Sankryžų įvertinimas bus atliekamas skubos tvarka. „Savivaldybės, įvertinusios atitinkamos sankryžos eismo saugos situ...
ŽALIASIS LANKAS
Savaitgalį Ventspilyje (Latvija) surengtame atvirajame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate Alytaus „Žaliojo lanko“ klubo atstovai iškovojo keturis medalius. Geriausiai individualiose varžybose sekėsi Ingai Timinskienei, kuri moterų olimpinių lankų varžybose iškovojo bronzos medalį. Ketvirtąją vietą kvalifikacijoje užėmusi sportininkė aštuntfinalyje 6:2 nugalėjo latvę Eviją Siksną, ketvirtfinalyje 6:0 pranoko kitą latvę Ligą Iloną Denisenoką...
ŠAUDYMAS
Sausio 16 – 19 d. Vilniuje vyko tarptautinės šaudymo sporto varžybos „Polonia 2020″. Šiemet jose dalyvavo virš 260 šaulių iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Varžybos vyko pagal amžiaus grupes, o galutiniame finaliniame šaudyme dalyvavo 20 aukščiausius rezultatus pasiekusių sportininkų. Šautuvo rungtyje į finalinį dvidešimtuką papuolė net penki alytiškiai: Kęstutis Petniūnas, Rokas Petkevičius, Martyna Džapbarova...
Laisvalaikis
Nors vis dar esame apgaubti kalendorinės žiemos, pats laikas pasvajoti ir pasiplanuoti šiltojo sezono veiklas. Lietuvos oro uostai savo laiką rekomenduoja skirti kelionėms bei kviečia išbandyti naujas kryptis jau nuo šių metų kovo pabaigos. Skrydžių žemėlapyje daug ilgai lauktų naujienų – kelionės į Kroatiją, Šveicariją, Armėniją bei kitus dėmesio vertus turizmo taškus. Nuo pavasario iš Vilniaus oro uosto - dar platesnis skrydžių pasirinkimas Šiemet iš Vil...
Įvykiai
„Wizz Air“, greičiausiai auganti ir aplinkai draugiškiausia aviakompanija Europoje* ir didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje bei Rytų Europoje, praneša, kad pradės skrydžius iš Vilniaus į Sankt Peterburgą Rusijoje. Nuo šių metų birželio 3 d. skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – trečiadienį ir sekmadienį. Vietas šiam skrydžiui galima rezervuoti jau dabar bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėl...
išsimaudė gaiviame žiemos vandenyje
Šeštadienio-sekmadienio naktį visoje šalyje buvo galima stebėti būrius žmonių, besipliuškenančių atviruose vandens telkiniuose. Tas pat ir Dzūkijos sostinėje. Per pusšimtis alytiškių ir miesto svečių, atsiliepę į sveikuolių kvietimą, vidurnaktį rinkosi prie mažojo Dailidės ežerėlio, kur draugiškai padarė apšilimą, padėkojo Visatai už dovanas ir puikiai nusiteikę išsimaudė gaiviame vandenyje. Po maudynių niekas neskubėjo skirstytis – vaišinosi arbata, dalij...
Įdomu!
Ocelotas yra nedidelio dydžio laukinė katė, kurią kai kurie žmonės laiko ir namuose. Ji turi didelę galvą, visoje galvoje yra juodos juostelės, užapvalintos ausys ir didelė rožinė nosis, kuri atrodo labai mielai. Ši katė turi skirtingą kailį ir spalvą, kuri priklauso nuo to, kur ji gyvena. Gyvūnai, gyvenantys miške, turi auksinę spalvą. O tie, kurie gyvena krūmuose, yra pilki. Tačiau visi Ocelotai turi vieną juos vienijantį požymį - dėmeles ant kūno, panaš...