„Tiko Tiks“ centre – pirmoji Kalėdų eglutė ir nė vienos pirktinės dekoracijos!

Daugiau kaip šimtas kalėdinių dekoracijų ir nė vieno apsilankymo parduotuvėje. Taip, tai įmanoma! Taip, tai įvyko! „Tiko Tiks" centre, kur seni daiktai atgimsta naujam gyvenimui, pirmoji kalėdinė eglutė papuošta dekoracijomis, skurtomis tik iš naudotų daiktų.

„Sužibėk" – taip vadinosi Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) paskelbtas konkursas, kurio organizatoriai kvietė sužibėti ne blizgučiais, o kūrybiškumu. Į šį kvietimą atsiliepė beveik 300 žmonių, vaikų ir suaugusiųjų, susibūrusių į grupes ir kūrusių individualiai.

Iš viso buvo atsiųsta 115 nufotografuotų dekoracijų, sukurtų iš įvairiausių naudotų daiktų. Išties įspūdingiems kalėdiniams papuošimams sukurti buvo panaudoti seni žurnalai, drabužiai, kiaušinių dėkliukai, dantų krapštukai, tualetinio popieriaus ritinėliai, perdegusios elektros lemputės, nebenaudojami kompiuterių diskai, virvių ir siūlų likučiai, kamšteliai, sudužę žaisliukai, kompiuterinė pelė ir net nukirpti plaukai.

„Džiaugiamės žmonių kūrybingumu. Džiaugiamės jį sąmoningumu. Džiaugiamės, kad turime tiek daug bendraminčių, norinčių gyventi ne vartojant, o tausojant", – sakė ARATC direktorius Algirdas Reipas, pasidžiaugęs, kad pirmoji popietė naujame centre vyko ypatingą dieną – gruodžio 13-ąją, šv. Liucijos, Šviesos dieną, nuo kurios nustoja ilgėti žiemos vakarai.

„Tiko Tiks" centras, kuriame žmonių išmesti daiktai ruošiami pakartotiniam naudojimui, dar tik pradeda savo veiklą, tačiau sulaukia didžiulio susidomėjimo. Tą parodė ir kalėdinių dekoracijų konkursas, kurio dalyviai buvo pakviesti į pirmąją kalėdinę popietę „Tiko Tiks" centre.

Čia jų laukė naujas personažas Mainukas – taip pavadinti naudotų daiktų paviljonai, veikiantys Alytaus regiono atliekų surinkimo aikštelėse, ir jo draugai – Kontis bei Tvarkius iš ekologinių pasakų knygos „Kontis ir Tvarkius" (autorė Aldona Zinkevičiūtė).

Visi dalyviai atvyko nešini savo sukurtomis dekoracijomis, kuriomis buvo papuoštos iš senų vaikiškų lovyčių padarytos eglutės ir tarp jų įkurdinta fotosienelė.

Sužinojęs apie taip neįprastai puošiamas eglutes, į „Tiko Tiks" popietę atskubėjo ir smagus Kalėdų senis, nešinas ne lazda, o gitara ir atvežęs kalną dovanų, kurias išdalino konkurso nugalėtojams.

Vertinimo komisija išrinko po tris laimėtojus, sukūrusius Originaliausią, Išmaniausią ir Kalėdiškiausią dekoracijas. Išmaniausios dekoracijos autoriumi pripažintas Mindaugas Šidlauskas, iš senos kompiuterio pelės sukūręs linksmą peliuką.

Antrąją vietą šioje kategorijoje užėmė Alytaus lopšelio-darželio „Linelis" kūrėjų grupė (auklėtoja Edita Kvedaravičienė), iš seno kompaktinio disko, kamštelių ir kitų naudotų daiktų sukūrusi šmaikštų pelėdžiuką.

Lazdijų rajono Aštriosios Kirsnos mokyklos 6 klasės kūrėjų grupei, vadovaujamai mokytojos Editos Smirnovienės, sukūrusiai dailius žaisliukus iš perdegusių lempučių, atiteko trečioji vieta.

Originaliausią dekoraciją sukūrė Birštono savivaldybės Škėvonių bendruomenės nariai, pagaminę žavią „žiurkikę" iš metalo, tekstilės, kavos kapsulių indelių, plaukų suktukų, šiukšlių maišų ir kitų nenaujų daiktų.

Advento kalendorių iš degtukų dėžučių sukūręs Vytenis Pinkevičius iš Prienų Ąžuolo progimnazijos (mokytoja Edita Jucienė) užėmė antrąją vietą šioje kategorijoje, o trečioji atiteko grožio salonui M&I (vadovė Daiva Venckevičienė), sukūrusiam dekoraciją iš plaukų, nagų lako likučių, folijos, tuščių šampūno butelių, panaudotų maišelių.

Kalėdiškiausios dekoracijos autore pripažinta Rasutė Marcinkevičienė, sukūrusi žaisliukus iš audinių atraižų, naudotos tekstilės.

Labai unikalius kalėdinius žaislus „kerepėžus" sukūrė antrąją vietą užėmusi Varėnos socialinių paslaugų centro Senjorų grupė, vadovė Vita Vasiliauskienė. Socialinių paslaugų centro senjorų grupės moterys ne tik panaudoja antrines žaliavas, tekstilės atraižas, bet ir atgaivina tradicijas!

Trečioji vieta šioje nominacijoje atiteko Birutei Rakauskienei, Alytaus rajono neįgaliųjų draugija, pagaminusiai dailų žaisliuką iš plastikinio puodelio kraštelio, apvyniotas špagato siūlu, papuošto kankorėžiu, padabintu linų galvutėmis.

Už labiausia patikusią dekoraciją buvo galima balsuoti ir „Tiko Tiks" feisbuko paskyroje. Čia daugiausia balsų surinko ir „Publikos numylėtine" tapo dekoracija, kurią sukūrė Simno gimnazijos 3 a klasės mokiniai Andrėja Kvederavičiūtė, Evelina Petrikaitė, Viltė Volk, Pijus Cibulskas ir Augistas Mitrulevičius kartu su mokytoja Jolanta Mikelioniene.

Kalėdų senis dovanėlės įteikė visiems konkurso dalyviams. Popietėje jie mokėsi šokti Mainuko šokį, dalyvavo Mainuko loterijoje, vis drauge su gitara grojančiu Kalėdų Seniu dainavo svajingą kalėdinę dainą. Visos dovanos, prizai ir vaišės renginyje buvo tik vietinių gamintojų sukurti ir pagaminti.

„Tikiuosi, kad „Tiko Tiks" centras bus ne tik ta vieta, kur daiktai atgimsta naujam gyvenimui, bet ir vieta, kur bursis žmonės, vienijami idėjos gyventi tausojant", – viliasi ARATC Aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė Agnė Jučienė, visiems linkėdama daiktais neperkrautų Kalėdų.

Agnė Jučienė, ARATC Aplinkosauginio ugdymo ir pakartotinio naudojimo padalinio vadovė

Erikos Avižienienės nuotraukose – kalėdinės popietės „TikoTiks" centre akimirkos.

ARATC
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kultūra
Putinų gimnazijoje sausio 24 d. buvo atidaryta alytiškiams pažįstamo ir mielo fotografo Fausto Augustino paroda „Vieciniai“. Tai ne pirma jo paroda šioje gimnazijoje. Dar 2017 m. buvo pristatyta paroda „Gimtadienis“. Parodos „Vieciniai“ nuotraukos yra neredaguotos.  Visus asmenis, esančius fotografijose, galerijos autorius pažįsta asmeniškai. Kaip pats sakė, „tai žmonės, kuriuos visi puikiai pažįstam, bet jie lieka už kadro, girdim tik jų švelnią melodiją...
Stalo teniso čempionatas
Sausio 25 d. sporto rūmuose vyko atviras Alytaus miesto stalo teniso čempionatas. Jame dalyvavo Varėnos, Lazdijų raj., Druskininkų ir Alytaus miestų sportininkai. Varžybose varžėsi 28 vyrai ir 8 moterys. Moterų grupėje varžėsi tik moksleivės.Moterų grupėje čempionėmis tapo alytiškės: I vietą laimėjo Karina Ivanauskaitė, II vietą – Emilija Draugelytė. III vietą pelnė Gabija Ūsaitė ir Skaistė Varnagirytė (Lazdijai). Moterų dvejetų gr. I vietą iškovojo E. Dra...
Lietuvoje
Transporto kompetencijų agentūrai (TKA) nustačius kriterijus, padėsiančius objektyviai įvertinti lentelių su žalia rodykle prie raudono šviesoforo signalo poveikį eismo saugos ir transporto pralaidumo požiūriu, savivaldybės jau gali kreiptis į Transporto kompetencijų agentūrą (TKA) dėl sankryžų, kuriose norima grąžinti lenteles, vertinimo. Sankryžų įvertinimas bus atliekamas skubos tvarka. „Savivaldybės, įvertinusios atitinkamos sankryžos eismo saugos situ...
ŽALIASIS LANKAS
Savaitgalį Ventspilyje (Latvija) surengtame atvirajame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate Alytaus „Žaliojo lanko“ klubo atstovai iškovojo keturis medalius. Geriausiai individualiose varžybose sekėsi Ingai Timinskienei, kuri moterų olimpinių lankų varžybose iškovojo bronzos medalį. Ketvirtąją vietą kvalifikacijoje užėmusi sportininkė aštuntfinalyje 6:2 nugalėjo latvę Eviją Siksną, ketvirtfinalyje 6:0 pranoko kitą latvę Ligą Iloną Denisenoką...
ŠAUDYMAS
Sausio 16 – 19 d. Vilniuje vyko tarptautinės šaudymo sporto varžybos „Polonia 2020″. Šiemet jose dalyvavo virš 260 šaulių iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Varžybos vyko pagal amžiaus grupes, o galutiniame finaliniame šaudyme dalyvavo 20 aukščiausius rezultatus pasiekusių sportininkų. Šautuvo rungtyje į finalinį dvidešimtuką papuolė net penki alytiškiai: Kęstutis Petniūnas, Rokas Petkevičius, Martyna Džapbarova...
Laisvalaikis
Nors vis dar esame apgaubti kalendorinės žiemos, pats laikas pasvajoti ir pasiplanuoti šiltojo sezono veiklas. Lietuvos oro uostai savo laiką rekomenduoja skirti kelionėms bei kviečia išbandyti naujas kryptis jau nuo šių metų kovo pabaigos. Skrydžių žemėlapyje daug ilgai lauktų naujienų – kelionės į Kroatiją, Šveicariją, Armėniją bei kitus dėmesio vertus turizmo taškus. Nuo pavasario iš Vilniaus oro uosto - dar platesnis skrydžių pasirinkimas Šiemet iš Vil...
Įvykiai
„Wizz Air“, greičiausiai auganti ir aplinkai draugiškiausia aviakompanija Europoje* ir didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje bei Rytų Europoje, praneša, kad pradės skrydžius iš Vilniaus į Sankt Peterburgą Rusijoje. Nuo šių metų birželio 3 d. skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – trečiadienį ir sekmadienį. Vietas šiam skrydžiui galima rezervuoti jau dabar bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėl...
išsimaudė gaiviame žiemos vandenyje
Šeštadienio-sekmadienio naktį visoje šalyje buvo galima stebėti būrius žmonių, besipliuškenančių atviruose vandens telkiniuose. Tas pat ir Dzūkijos sostinėje. Per pusšimtis alytiškių ir miesto svečių, atsiliepę į sveikuolių kvietimą, vidurnaktį rinkosi prie mažojo Dailidės ežerėlio, kur draugiškai padarė apšilimą, padėkojo Visatai už dovanas ir puikiai nusiteikę išsimaudė gaiviame vandenyje. Po maudynių niekas neskubėjo skirstytis – vaišinosi arbata, dalij...
Įdomu!
Ocelotas yra nedidelio dydžio laukinė katė, kurią kai kurie žmonės laiko ir namuose. Ji turi didelę galvą, visoje galvoje yra juodos juostelės, užapvalintos ausys ir didelė rožinė nosis, kuri atrodo labai mielai. Ši katė turi skirtingą kailį ir spalvą, kuri priklauso nuo to, kur ji gyvena. Gyvūnai, gyvenantys miške, turi auksinę spalvą. O tie, kurie gyvena krūmuose, yra pilki. Tačiau visi Ocelotai turi vieną juos vienijantį požymį - dėmeles ant kūno, panaš...