User views view_news rubric_id news_rubric_id 21

Alytuje atsiras naujos atliekų konteinerių aikštelės

Alytuje netrukus bus pradėta įrengti naujas rūšiuojamojo atliekų surinkimo konteinerių aikšteles. Šiuolaikiškos, galinčios turėti specialius užraktus aikštelės su naujos kartos antžeminiais ir pusiau požeminiais konteineriais atsiras buvusių aikštelių arba kitose gyventojams patogiose vietose prie daugiabučių namų.

Aikštelių išdėstymo schema buvo parengta ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta dar 2016 metų pavasarį.

Rengiant naują schemą, buvo stengiamasi kiek įmanoma išlaikyti esamas tokių aikštelių vietas, jeigu jos yra patogios ir lengvai pasiekiamos gyventojams bei aptarnaujančioms įmonėms.

Prieš patvirtinant schemą vyko diskusijos su miesto gyventojais, klausta daugiabučių namų bendrijų pirmininkų, administratorių, garažų bendrijų pirmininkų nuomonės. Raštu buvo gauta apie pusšimtis gyventojų pasiūlymų.

Aikštelių išdėstymo schemą rengusios bendrovės „Atamis" specialistai išanalizavo ir atsižvelgė į alytiškių pastabas bei pasiūlymus, įvertino jų įgyvendinimo galimybes.

Esant galimybei aikštelių vietos buvo koreguojamos, parinktos kitos, tačiau tai padaryti buvo įmanoma ne visur dėl konkrečioje vietoje esančios inžinerinės infrastruktūros tinklų ar kitų objektyvių priežasčių.

Daugelis pasiūlymus pateikusių gyventojų pageidavo naujas aikšteles iškelti iš daugiabučių namų kiemų ir įrengti arčiau važiuojamosios gatvės dalies. Tačiau nebuvo galimybių tai padaryti visose vietose.

Visi pasiūlymus pateikę alytiškiai buvo informuoti, ar jų pasiūlymai bus įgyvendinti, o jei nebus – tai dėl kokių priežasčių. Dalis pasiūlymus teikusių gyventojų patvirtino pritariantys atliktoms korekcijoms.

Vietos naujoms atliekų konteinerių aikštelėms įrengti buvo parinktos vadovaujantis tokių aikštelių įrengimą reglamentuojančiais teisės aktais. Jie numato, kad įrengiant aikštelę turi būti išlaikyta ne mažiau kaip 10 metrų riba nuo daugiabučio pastato langų ir durų. Konteinerių aikštelės negali būti arčiau nei 10 metrų nuo vaikų žaidimo aikštelių.

Daugiabučių namų rajonuose įrengiama ne mažiau kaip po vieną antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelę 600 gyventojų, siekiant kad aikštelės būtų ne toliau kaip 100 metrų nuo gyvenamų namų.

Alytaus mieste bus įrengtos 35 antžeminės, 99 pusiau požeminės komunalinių atliekų konteinerių aikštelės ir 6 žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės prie kapinių. Bendras aikštelių skaičius bus keliomis dešimtimis mažesnis, nes rasti vietas naujoms aikštelėms buvo sudėtinga. Tačiau naujosios aikštelės bus modernios, erdvesnės, su didesnės talpos konteineriais.

Vienoje konteinerinėje aikštelėje bus įrengta po 5 konteinerius: mišrių komunalinių atliekų, stiklo, popieriaus ir kartono, plastiko ir metalo bei skirtus maisto atliekoms. Aikštelėse prie kapinių bus pastatyti konteineriai žaliosioms atliekoms surinkti.

Maždaug kas dešimtoje aikštelėje bus pastatytas ir atskiras tekstilės atliekų konteineris. Šiuo metu tekstilės atliekos atskirai nėra surenkamos, gyventojams jas tenka vežti į didelių gabaritų surinkimo aikšteles. Pastačius tekstilės konteinerius rūšiuojamojo surinkimo aikštelėse daugiabučių kiemuose, rūšiuoti tekstilės atliekas bus patogiau ir paprasčiau. Alytuje planuojama pastatyti 13 tekstilės atliekų konteinerių.

Naujos rūšiuojamam atliekų surinkimui skirtos atliekų konteinerių aikštelės Alytuje bus įrengtos įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą Komunalinių atliekų infrastruktūros plėtros Alytaus regione projektą. Jį visam Alytaus regionui parengė Alytaus miesto savivaldybė, o projektą įgyvendinti Alytaus regiono plėtros taryba įpareigojo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą (ARATC).

Pagal tą patį projektą ARATC jau įsigijo beveik 6 tūkst. maisto atliekoms skirtų konteinerių, jie jau dalijami individualių namų gyventojams. Europos Sąjungos reikalavimai numato, kad nuo 2019 metų visos susidarančios maisto atliekos turi būti surenkamos atskirai, todėl joms skirtų konteinerių įsigijimas buvo neišvengiamas.

Komunalinių atliekų infrastruktūros plėtros projekte numatytas ir dar vienas objektas – atliekų paruošimo naudoti pakartotinai punktas, paprasčiau vadinamas daiktų mainų punktu. Jis bus statomas Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų centre Alytaus rajone Takniškių kaime.

Šiame punkte bus surenkami gyventojų atvežti naudoti dar tinkami buities daiktai, kurie būtų atiduodami kitiems gyventojams, prireikus – paruošiami pakartotiniam naudojimui. O kiekvienoje didelių gabaritų aikštelėje bus atskiros patalpos, kur gyventojai galės atvežti ir palikti dar tinkamus naudoti daiktus, o tie, kam jų reikės, galės tuos daiktus pasiimti.

Projektui įgyvendinti ir visiems jame numatytiems objektams įrengti bei atnaujinti yra pritarusi Alytaus regiono taryba. Nauji projektai ir investicijos į komunalinių atliekų infrastruktūros plėtrą yra būtinos, užtikrinant Europos Sąjungos reikalavimus pagal žiedinės ekonomikos principus.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Dainų slėnis – gyvas
Dainų slėnyje planuojama įrengti alytiškių aktyviam laisvalaikiui skirtą zoną. Joje jau pastatyti treniruokliai: elipsinis treniruoklis, gatvės gimnastikos treniruokliai ir kt.  Šią savaitę savivaldybės administracijos atstovai išvažiuojamojo posėdžio metu sprendė, kur bus statomi devyni šešių metrų ilgio suoliukai su atlošais, betoninis žaidimų stalas ir grilis. Visi šie elementai įrengiami miestiečiams balsavus  už alytiškių iniciatyvų projektą „Dainų sl...
Karalienės taurė
Savaitgalį Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusioje krepšinio šventėje geriausios Lietuvos moterų krepšinio komandos pirmą kartą susikovė dėl naujo trofėjaus – Karalienės taurės. Ją iškovojo Kauno „Aistės – LSMU“krepšininkės finale nugalėjusios Vilniaus „Kibirkšties“ komandą. Tarp čempionių žaidė ir 3 krepšininkės iš Alytaus, kurios buvo pagrindinės pergalės finale kalvės. Alytaus sporto ir rekreacijos centro trenerė Milda Sauliūtė prie pergalės prisidėjo įmes...
REGISTRUOJAME DUOBES
Nutirpus sniegui gatvėse atsiranda duobių, jos trikdo eismo sąlygas. Duobės dažniausiai atsiveria, pasikeitus oro temperatūrai, o joms didėjant, sukeliami ne tik nepatogumai, bet ir nuostoliai vairuotojams. Siekiant to išvengti Alytuje jau pradėti sezoniniai gatvių taisymo darbai. „Kiekvieną žiemą ir pavasarį mieste atsiveria daug duobių ir jų atsiradimo vietos yra visiškai neprognozuojamos. Tos vietos, kuriose yra numatomas dangos iširimas, yra remontuoja...
10 kartų daugiau savaitinių prizų
Pagrindinė informacija: ·         Per mėnesį išdalijamas savaitinių Kvitų žaidimo prizinis fondas padidės nuo 8 tūkst. eurų iki 20 tūkst. eurų. ·         Kiekvieną antradienį bus skelbiama 100 laimingų kvitų, kurių savininkai galės atsiimti piniginius prizus po 50 eurų. ·         Žaidime iš viso užregistruota 2,38 mln. kvitų. Iš jų kvitų už paslaugas – 1,27 mln., už turgavietėse įsigytas prekes – 1,1 mln. ·         Jau paskelbta 630 laimingų savaitinių kvi...
Aerobinė gimnastika – sporto ir šokio derinys
2019 metų Lietuvos aerobinės gimnastikos nacionalinės lygos čempionatas ir 2019 metų atviras Alytaus miesto aerobinės gimnastikos čempionatas ASRC taurei laimėti vyks vasario 24 d. Alytaus sporto ir rekreacijos centro arenoje.  Aerobinė gimnastika – sporto ir šokio derinys  Aerobinė gimnastika – tai sporto šaka, reikalaujanti gebėjimo pagal muziką atlikti didelio intensyvumo pagrindinius aerobikos judesius, jungti juos su sudėtingais jėgos, šuolių, lankstu...
baidarių polo turnyras
Alytuje vyko tradicinis tarptautinis baidarių polo turnyras „Alytaus taurė 2019". Šios varžybos skirtos Lietuvos ir Alytaus baidarių polo 30-mečiui paminėti. Jose dalyvavo sportininkai iš Airijos, Lenkijos, Rusijos, Anglijos, Suomijos ir Lietuvos. Vyko trijose amžiaus grupių varžybos – I divizija (vyrai), II divizija (jauniai U-17 ir moterys) ir III divizija (vaikai U-14). Šventinėje ceremonijoje buvo pagerbti Lietuvos ir Alytaus baidarių polo pradininkai...
jaunimui planuojant savo karjerą
Alytaus miesto savivaldybė, Užimtumo tarnyba ir Jaunimo reikalų departamentas seka sėkmingais užsienio šalių pavyzdžiais ir kartu steigia pirmąjį Lietuvoje regioninį karjeros centrą „Karjeras“, kuris veiks Alytaus jaunimo darbo centro patalpose. „Karjeras“ skatins  jaunuolius daugiau dėmesio skirti renkantis karjeros kelią ir profesiją. „Karjere“ jaunimas nuo 14 m. sulauks profesionalių profesinio orientavimo konsultacijų ir galimybės „pasimatuoti profesij...
Laisvalaikis
„Vaizdo klipo idėja atsirado paprastai, prisiminėm, kad turim daug vaikystės prisiminimų, užfiksuotų ir užsilikusių juostinėse kasetėse, kadangi patys vis dar papuolam į tą kartą, kurią tėvai filmavo VHS kameromis. Visas albumas yra apie mus, tampančius suaugusiais, o vaizdo klipas puikiai įprasmina tai, ko mes dabar šiek tiek pasigendam savyje: džiaugsmo, judrumo, atvirų, šiltų santykių, polėkio gyventi ir pažinti pasaulį“ – sako grupės nariai.    Kartu s...
ALYTAUS SVEIKUOLIAI
Tarp Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti skirtų renginių vyko ir sveikuolių maudynės. Alytaus sveikuolių klubas „Ryžtas“ tradiciškai pakvietė vasario 16-ąją dieną paminėti prie mažosios Dailidės ežerėlio – prisijungti prie sveikos gyvensenos entuziastų ir išdrįsti panerti į vis dar žiemiškai šaltą ledinį vandenį. Ši šventinė diena sutapo ir su 30 dienų ledinės eketės iššūkio paskutiniąją diena, kuri buvo kupina saulės, spalvų, džiugios nuotaikos ir...