Alytuje atsiras naujos atliekų konteinerių aikštelės

Alytuje netrukus bus pradėta įrengti naujas rūšiuojamojo atliekų surinkimo konteinerių aikšteles. Šiuolaikiškos, galinčios turėti specialius užraktus aikštelės su naujos kartos antžeminiais ir pusiau požeminiais konteineriais atsiras buvusių aikštelių arba kitose gyventojams patogiose vietose prie daugiabučių namų.

Aikštelių išdėstymo schema buvo parengta ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta dar 2016 metų pavasarį.

Rengiant naują schemą, buvo stengiamasi kiek įmanoma išlaikyti esamas tokių aikštelių vietas, jeigu jos yra patogios ir lengvai pasiekiamos gyventojams bei aptarnaujančioms įmonėms.

Prieš patvirtinant schemą vyko diskusijos su miesto gyventojais, klausta daugiabučių namų bendrijų pirmininkų, administratorių, garažų bendrijų pirmininkų nuomonės. Raštu buvo gauta apie pusšimtis gyventojų pasiūlymų.

Aikštelių išdėstymo schemą rengusios bendrovės „Atamis" specialistai išanalizavo ir atsižvelgė į alytiškių pastabas bei pasiūlymus, įvertino jų įgyvendinimo galimybes.

Esant galimybei aikštelių vietos buvo koreguojamos, parinktos kitos, tačiau tai padaryti buvo įmanoma ne visur dėl konkrečioje vietoje esančios inžinerinės infrastruktūros tinklų ar kitų objektyvių priežasčių.

Daugelis pasiūlymus pateikusių gyventojų pageidavo naujas aikšteles iškelti iš daugiabučių namų kiemų ir įrengti arčiau važiuojamosios gatvės dalies. Tačiau nebuvo galimybių tai padaryti visose vietose.

Visi pasiūlymus pateikę alytiškiai buvo informuoti, ar jų pasiūlymai bus įgyvendinti, o jei nebus – tai dėl kokių priežasčių. Dalis pasiūlymus teikusių gyventojų patvirtino pritariantys atliktoms korekcijoms.

Vietos naujoms atliekų konteinerių aikštelėms įrengti buvo parinktos vadovaujantis tokių aikštelių įrengimą reglamentuojančiais teisės aktais. Jie numato, kad įrengiant aikštelę turi būti išlaikyta ne mažiau kaip 10 metrų riba nuo daugiabučio pastato langų ir durų. Konteinerių aikštelės negali būti arčiau nei 10 metrų nuo vaikų žaidimo aikštelių.

Daugiabučių namų rajonuose įrengiama ne mažiau kaip po vieną antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelę 600 gyventojų, siekiant kad aikštelės būtų ne toliau kaip 100 metrų nuo gyvenamų namų.

Alytaus mieste bus įrengtos 35 antžeminės, 99 pusiau požeminės komunalinių atliekų konteinerių aikštelės ir 6 žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės prie kapinių. Bendras aikštelių skaičius bus keliomis dešimtimis mažesnis, nes rasti vietas naujoms aikštelėms buvo sudėtinga. Tačiau naujosios aikštelės bus modernios, erdvesnės, su didesnės talpos konteineriais.

Vienoje konteinerinėje aikštelėje bus įrengta po 5 konteinerius: mišrių komunalinių atliekų, stiklo, popieriaus ir kartono, plastiko ir metalo bei skirtus maisto atliekoms. Aikštelėse prie kapinių bus pastatyti konteineriai žaliosioms atliekoms surinkti.

Maždaug kas dešimtoje aikštelėje bus pastatytas ir atskiras tekstilės atliekų konteineris. Šiuo metu tekstilės atliekos atskirai nėra surenkamos, gyventojams jas tenka vežti į didelių gabaritų surinkimo aikšteles. Pastačius tekstilės konteinerius rūšiuojamojo surinkimo aikštelėse daugiabučių kiemuose, rūšiuoti tekstilės atliekas bus patogiau ir paprasčiau. Alytuje planuojama pastatyti 13 tekstilės atliekų konteinerių.

Naujos rūšiuojamam atliekų surinkimui skirtos atliekų konteinerių aikštelės Alytuje bus įrengtos įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą Komunalinių atliekų infrastruktūros plėtros Alytaus regione projektą. Jį visam Alytaus regionui parengė Alytaus miesto savivaldybė, o projektą įgyvendinti Alytaus regiono plėtros taryba įpareigojo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą (ARATC).

Pagal tą patį projektą ARATC jau įsigijo beveik 6 tūkst. maisto atliekoms skirtų konteinerių, jie jau dalijami individualių namų gyventojams. Europos Sąjungos reikalavimai numato, kad nuo 2019 metų visos susidarančios maisto atliekos turi būti surenkamos atskirai, todėl joms skirtų konteinerių įsigijimas buvo neišvengiamas.

Komunalinių atliekų infrastruktūros plėtros projekte numatytas ir dar vienas objektas – atliekų paruošimo naudoti pakartotinai punktas, paprasčiau vadinamas daiktų mainų punktu. Jis bus statomas Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų centre Alytaus rajone Takniškių kaime.

Šiame punkte bus surenkami gyventojų atvežti naudoti dar tinkami buities daiktai, kurie būtų atiduodami kitiems gyventojams, prireikus – paruošiami pakartotiniam naudojimui. O kiekvienoje didelių gabaritų aikštelėje bus atskiros patalpos, kur gyventojai galės atvežti ir palikti dar tinkamus naudoti daiktus, o tie, kam jų reikės, galės tuos daiktus pasiimti.

Projektui įgyvendinti ir visiems jame numatytiems objektams įrengti bei atnaujinti yra pritarusi Alytaus regiono taryba. Nauji projektai ir investicijos į komunalinių atliekų infrastruktūros plėtrą yra būtinos, užtikrinant Europos Sąjungos reikalavimus pagal žiedinės ekonomikos principus.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Lietuvoje augant dviratininkų skaičiui vis aktualesni tampa ir jų saugumo kelyje klausimai. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad viena didžiausių problemų išlieka dviratininkų matomumas kelyje – ypač tamsiuoju paros metu. Net 82 proc. atliktos apklausos respondentų pavojingiausia su dviratininkais susijusia situacija kelyje įvardijo važiavimą dviračiu tamsiu paros metu be žibintų ar šviesą atspindinčių elementų. Policijos...
Laisvalaikis
Žiūrint į Audriaus Bružo jaunystės fotografijas jį sunku atpažinti. Ilgus, pečius siekiančius plaukus nešiojęs jaunuolis toli gražu neprimena visiems gerai žinomo aktoriaus. Tačiau gana anksti plikti pradėjęs vyras šią vasarą turėjo progą prisiminti, koks jausmas turėti plaukus: naujoje režisieriaus Tado Vidmanto komedijoje „Pats sau milijonierius“ pagrindinį Donato vaidmenį atlikęs Audrius Bružas pasipuošė vešliu kaštoninių plaukų peruku ir savo išvaizda...
TVARKOME APLINKĄ
Alytuje jau daug metų apdovanojami gražiausiai ir išradingiausiai besitvarkančių namų, daugiabučių, įmonių, įstaigų ir kt. šeimininkai. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet komisija išrinks nugalėtojus, tačiau konkursas plečiasi, ir šiais metais patys gyventojai turi galimybę fotografuoti ir atsiųsti savo aplinkos nuotrauką, dalyvauti konkurse bei laimėti specialųjį prizą.  Tikriausiai dažnai girdime komplimentus, kad mūsų miesto aplinka gražiai tvarkoma, o juk...
žaliasis lankas
Liepos 6 - 13 dienomis Čekijos Nove Mesto mieste vyko Europos taurės neįgaliųjų šaudymo iš lanko varžybos. Nors ir varžybos yra Europos taurė tačiau, jos yra atviros visiems ir į jas susirenka viso Pasaulio geriausi lankininkai – korėjiečiai, brazilai, Jungtinių amerikos valstijų atstovai su garsiuoju berankiu lankininku priešakyje, europiečiai bei daugelis kitų.  Apie šias varžybas greičiausiai niekuomet neišgirstumėte jeigu jose nedalyvautų lietuviai. Te...
Įvykiai
Išmanusis telefonas daugeliui tapo neatsiejamu kasdienio gyvenimo atributu: jis pasitarnauja mūsų darbui, poilsiui ir pomėgiams. Kita vertus, jam sugedus ar sudužus, dauguma patiriame didžiulį stresą – atskleidė „Huawei“ kompanijos užsakymu atlikto tyrimo duomenys. Tyrimas padėjo išgryninti prioritetus „Huawei“ kompanijos užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad daugiausiai – beveik 68 proc. respondentų ypač susikrimstų, jei sudaužytų savo įrenginio ekraną. A...
Įvykiai
Šiandien, liepos 12 d., Seime įvyko iškilmingas Lietuvos Respublikos Seimo posėdis, skirtas Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos priesaikai priimti. Respublikos Prezidento priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas. Prisiekęs G. Nausėda įgijo visus Respublikos Prezidento įgaliojimus penkerių metų kadencijai. Savo inauguracinėje kalboje G. Nausėda pabrėžė, kad Prezidento priesaikos žodžiai yra jo asmeninis įsipareigojimas Tautai ir...
Laisvalaikis
Pėsčiųjų žygiai populiarėja visame pasaulyje, ne išimtis – ir Lietuva, kurioje sparčiai didėja žygiuojančiųjų bendruomenės. Tačiau šią vasarą populiarėja žygiavimas ir su augintiniais – vis daugiau žmonių renkasi aktyvų laisvalaikį gamtoje su šunimis. „Neturite motyvacijos sportuoti? Įsigykite šunį“, – sako žymus dainininkas Vaidas Baumila, šią vasarą atradęs žygius gamtoje su savo anglų kokerspaniele Bite. Norintiems pradėti žygiuoti su keturkojais, speci...
Kur bebūtų alytiškiai
Alytiškiai yra kūrybiški, veiklūs, bendruomeniški žmonės, kartu kuriantys jaukų miestą. Čia visada atsiranda vietos jų idėjoms ir yra žmonių, kurie padeda jas įgyvendinti.   Mieste stiprėja bendruomenės, kuriamas verslas, didėja aukštojo mokslo pasiūla, čia vis daugiau atsiranda jaunimui skirtų erdvių. Alytus garsėja ir kaip socialiai atsakingas miestas, o visa tai vyksta aktyvios bendruomenės dėka.   Nesvarbu, kur bebūtų alytiškiai, jie visuomet domisi Al...
Lietuvoje
Liepos 13 dieną vykstant jau devynioliktam bardų festivaliui “Akacijų alėja” Kulautuva tradiciškai sulauks daugybės miesto svečių. Norint išvengti kamščių ir problemų parkuojant automobilius tą dieną bus padidintas autobusų, kursuojančių į miestelį, skaičius. Apie poreikį automobilį palikti namuose ir keliauti į Kulautuvą autobusu pasakoja vežėjai. “Prisiminiai iš vaikystės kai dar su tėvais važiuodavome į festivalį - puiki atmosfera, muzika ir oras. Bei i...