Alytuje atsiras naujos atliekų konteinerių aikštelės

Alytuje netrukus bus pradėta įrengti naujas rūšiuojamojo atliekų surinkimo konteinerių aikšteles. Šiuolaikiškos, galinčios turėti specialius užraktus aikštelės su naujos kartos antžeminiais ir pusiau požeminiais konteineriais atsiras buvusių aikštelių arba kitose gyventojams patogiose vietose prie daugiabučių namų.

Aikštelių išdėstymo schema buvo parengta ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta dar 2016 metų pavasarį.

Rengiant naują schemą, buvo stengiamasi kiek įmanoma išlaikyti esamas tokių aikštelių vietas, jeigu jos yra patogios ir lengvai pasiekiamos gyventojams bei aptarnaujančioms įmonėms.

Prieš patvirtinant schemą vyko diskusijos su miesto gyventojais, klausta daugiabučių namų bendrijų pirmininkų, administratorių, garažų bendrijų pirmininkų nuomonės. Raštu buvo gauta apie pusšimtis gyventojų pasiūlymų.

Aikštelių išdėstymo schemą rengusios bendrovės „Atamis" specialistai išanalizavo ir atsižvelgė į alytiškių pastabas bei pasiūlymus, įvertino jų įgyvendinimo galimybes.

Esant galimybei aikštelių vietos buvo koreguojamos, parinktos kitos, tačiau tai padaryti buvo įmanoma ne visur dėl konkrečioje vietoje esančios inžinerinės infrastruktūros tinklų ar kitų objektyvių priežasčių.

Daugelis pasiūlymus pateikusių gyventojų pageidavo naujas aikšteles iškelti iš daugiabučių namų kiemų ir įrengti arčiau važiuojamosios gatvės dalies. Tačiau nebuvo galimybių tai padaryti visose vietose.

Visi pasiūlymus pateikę alytiškiai buvo informuoti, ar jų pasiūlymai bus įgyvendinti, o jei nebus – tai dėl kokių priežasčių. Dalis pasiūlymus teikusių gyventojų patvirtino pritariantys atliktoms korekcijoms.

Vietos naujoms atliekų konteinerių aikštelėms įrengti buvo parinktos vadovaujantis tokių aikštelių įrengimą reglamentuojančiais teisės aktais. Jie numato, kad įrengiant aikštelę turi būti išlaikyta ne mažiau kaip 10 metrų riba nuo daugiabučio pastato langų ir durų. Konteinerių aikštelės negali būti arčiau nei 10 metrų nuo vaikų žaidimo aikštelių.

Daugiabučių namų rajonuose įrengiama ne mažiau kaip po vieną antrinių žaliavų surinkimo konteinerių aikštelę 600 gyventojų, siekiant kad aikštelės būtų ne toliau kaip 100 metrų nuo gyvenamų namų.

Alytaus mieste bus įrengtos 35 antžeminės, 99 pusiau požeminės komunalinių atliekų konteinerių aikštelės ir 6 žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės prie kapinių. Bendras aikštelių skaičius bus keliomis dešimtimis mažesnis, nes rasti vietas naujoms aikštelėms buvo sudėtinga. Tačiau naujosios aikštelės bus modernios, erdvesnės, su didesnės talpos konteineriais.

Vienoje konteinerinėje aikštelėje bus įrengta po 5 konteinerius: mišrių komunalinių atliekų, stiklo, popieriaus ir kartono, plastiko ir metalo bei skirtus maisto atliekoms. Aikštelėse prie kapinių bus pastatyti konteineriai žaliosioms atliekoms surinkti.

Maždaug kas dešimtoje aikštelėje bus pastatytas ir atskiras tekstilės atliekų konteineris. Šiuo metu tekstilės atliekos atskirai nėra surenkamos, gyventojams jas tenka vežti į didelių gabaritų surinkimo aikšteles. Pastačius tekstilės konteinerius rūšiuojamojo surinkimo aikštelėse daugiabučių kiemuose, rūšiuoti tekstilės atliekas bus patogiau ir paprasčiau. Alytuje planuojama pastatyti 13 tekstilės atliekų konteinerių.

Naujos rūšiuojamam atliekų surinkimui skirtos atliekų konteinerių aikštelės Alytuje bus įrengtos įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą Komunalinių atliekų infrastruktūros plėtros Alytaus regione projektą. Jį visam Alytaus regionui parengė Alytaus miesto savivaldybė, o projektą įgyvendinti Alytaus regiono plėtros taryba įpareigojo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą (ARATC).

Pagal tą patį projektą ARATC jau įsigijo beveik 6 tūkst. maisto atliekoms skirtų konteinerių, jie jau dalijami individualių namų gyventojams. Europos Sąjungos reikalavimai numato, kad nuo 2019 metų visos susidarančios maisto atliekos turi būti surenkamos atskirai, todėl joms skirtų konteinerių įsigijimas buvo neišvengiamas.

Komunalinių atliekų infrastruktūros plėtros projekte numatytas ir dar vienas objektas – atliekų paruošimo naudoti pakartotinai punktas, paprasčiau vadinamas daiktų mainų punktu. Jis bus statomas Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų centre Alytaus rajone Takniškių kaime.

Šiame punkte bus surenkami gyventojų atvežti naudoti dar tinkami buities daiktai, kurie būtų atiduodami kitiems gyventojams, prireikus – paruošiami pakartotiniam naudojimui. O kiekvienoje didelių gabaritų aikštelėje bus atskiros patalpos, kur gyventojai galės atvežti ir palikti dar tinkamus naudoti daiktus, o tie, kam jų reikės, galės tuos daiktus pasiimti.

Projektui įgyvendinti ir visiems jame numatytiems objektams įrengti bei atnaujinti yra pritarusi Alytaus regiono taryba. Nauji projektai ir investicijos į komunalinių atliekų infrastruktūros plėtrą yra būtinos, užtikrinant Europos Sąjungos reikalavimus pagal žiedinės ekonomikos principus.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro informacija
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Šv.Velykų rytas
Ankstų šv.Velykų rytą, tekant saulei (6 val. 08 min.) Alytaus sveikuolių klubas „Ryžtas“ kviečia išsimaudyti Dailidės ežerėlyje, siekiant grūdinti ne tik fizinį, bet ir dvasinį kūnus.  Balandžio 21 d. nuo 6 val. ryto pamankštinsime kūną, mintimis susiliesime su gamta ir savimi, o tekant saulei, išsimaudysime po atviru dangumi.  Pasak senolių, svarbiausia šv.Velykų rytą prieš patekant saulei išsimaudyti atvirame vandens telkinyje. Anksčiau lietuviai tikėjo,...
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė
Kaip ir kasmet, balandžio 23-29 dienomis visose šalies bibliotekose vyks Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės tema „Ateik – sužinok ir išmok“ primena apie neišmatuojamas galimybes visiems bibliotekų lankytojams. 19-ąją nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę bibliotekos siūlys pasinerti į kūrybinių ieškojimų ir atradimų pasaulį: išmokti valdyti 3D spausdintuvus ir robotus, išmaniaisiais įrenginiais kurti meno objek...
Alytaus irklavimo klubas „Srautas“
Sekmadienį Alytaus irklavimo klubo „Srautas“ sportininkai baidarių slalomo sezoną pradėjo Lietuvos taurės varžybomis Vokės upėje, Grigiškėse. Į varžybas susirinko pajėgiausi Lietuvos ir Baltarusijos baidarių slalomo irkluotojai. Po įtemptų varžybų alytiškiai iš Grigiškių grįžo su trimis medaliais.Pajėgiausioje vyrų baidarių klasėje į finalą po kvalifikacinių plaukimų pateko du alytiškiai, 2017 ir 2018 metųLietuvos čempionas Mantas Atmanavičius kvalifikacij...
Laisvalaikis
Draudimas nuo vasario 1 d. žvejoti lydekas, kuris yra nustatytas Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, šiemet balandžio 20-ąją jau nebegalios, nes ši paskutinė draudimo diena yra šeštadienis. Taigi balandžio 20 d. jau galima žvejoti lydekas, taip pat žvejoti masalui naudojant žuvelę. Pagal minėtąsias taisykles balandžio 20-ąją turėtų įsigalioti žuvų apsaugai neršto metu skirti draudimai: draudimas žvejoti 400 m zonoje aplink Dabintos pusiasalį Kaun...
Alytaus "Prekybos-Paramos" komanda IR LEMTINGAS AUKSINIS SETAS
Neįtikėtina drama, fantastiško lygio tinklinis, pilnutėlė Palangos arena, skausmo ašaros ir begalinis džiaugsmas. Toks buvo sekmadienį įvykęs antrasis TOP SPORT Lietuvos moterų čempionato finalas.  Kauno "Kauno-VDU" komanda sekmadienį po dramatiškos kovos 2-3 (23:25, 21:25, 25:20, 25:18, 12:15) pralaimėjo Baltijos čempionei Alytaus "Prekybos-Paramos" komandai, kuri atsirevanšavo už šeštadienį patirtą nesėkmę 2-3. Tai reiškė, kad Lietuvos čempionių likimas...
Toks karjeros centro modelis užsienio šalyse jau sėkmingai veikia
Penktadienį Alytuje duris atvėrė pirmasis Lietuvoje regiono karjeros centras jaunimui KARJERAS. Nuo šiol po vienu stogu jaunas žmogus gaus visas reikalingas karjeros valdymo paslaugas – nuo individualių konsultacijų, informacijos apie praktiką ir savanorystę mieste iki verslumo skatinimo. Jaukioje ir patrauklioje erdvėje jaunimas nuo 14 iki 29 metų konsultuotis galės nuo pirmadienio iki ketvirtadienio.  Užimtumo tarnybos Jaunimo darbo centro patalpose įsik...
Žaliasis lankas
Nenumaldomai artėjant Pasaulio čempionatui Olandijoje, norėdami maksimaliai jam pasiruošti, šį savaitgalį į Latviją vyko alytiškės lankininkės “Žaliojo lanko” atstovės Kristina Abramaitytė, Paulina Ramanauskaitė, jų trenerė Inga Timinskienė bei klubo treneris Ugnius Timinskas.Paklausta kaip sekėsi varžybos ir kodėl būtent tokias pasirinko, trenerė Inga pakomentavo: “Žinoma varžybos dar labai ankstyvos ir orai dar tikrai nėra idealūs šaudymui lauke, tačiau...
Skaitmeninės technologijos TAU
Jau 580 gyventojų baigė projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymus, kurie vyksta daugelyje šalies viešųjų bibliotekų. Dalyviams labiausiai rūpėjo susipažinti su informacijos paieška, e. sveikatos paslaugomis, įgyti saugesnio interneto žinių. Mokymus palankiai įvertino net 99 proc. dalyvių, dauguma norėtų mokytis toliau pagal kitas programas. Didžiąją daugumą dalyvių į mokymus pakvietė bibliotekų darbuotojai.  Alytaus Jurgio Kunčino vie...
Įvykiai
2019 m. birželio 30 - liepos 7 dienomis geros muzikos ekspertai ,,Bardai LT” kvies susiburti jaunuosius dainų autorius.  Rūdiškėse, amatų mokykloje ,,Sodžiaus meistrai” vyks ,,Jaunųjų dainų autorių stovykla”, kurioje ištikimai, jau septynerius metus iš eilės savo meistriškumu ir patirtimi dalinasi kompozitoriai Andrius Kulikauskas bei Aras Žvirblys, aktoriai, bardai Giedrius Arbačiauskas ir Gediminas Storpirštis. Savaitę trunkančioje stovykloje – dainų aut...