Didžiausiose Lietuvoje šaudymo iš lanko varžybose dalyvaus ir pasaulio čempionas

Ateinantį savaitgalį (lapkričio 25–26 d.) Alytaus sporto ir rekreacijos centro arenoje vyks didžiausios Lietuvoje šaudymo iš lanko varžybos „Best Indoor". Į pasaulio lankininkų federacijos (WA) kalendorių įtrauktos varžybos kasmet sulaukia vis didesnio dėmesio, o organizatoriai tikisi, kad ateityje šis turnyras bus žinomas visoje Europoje.

„Žaliojo lanko"" klubo organizuojamos „Best Indoor" (buv. „Best in Lithuania") varžybos vyks penktąjį kartą. Anksčiau jos vykdavo lauke, tačiau dabar dėl geresnių sąlygų jos vyks uždaroje patalpoje - Alytaus sporto ir rekreacijos centro arenoje.

„Best in Lithuania" varžybas organizuodavome lauke, tačiau mūsų aikštė nėra pakankamai įspūdinga norint surengti aukšto lygio varžybas. Taip pat vasarą būna pats aktyviausias varžybų sezonas, todėl visuomet tekdavo konkuruoti su daugybe turnyrų užsienio šalyse, taip pat nemažai sportininkų tuo metu atostogaudavo, – pasakojo vienas varžybų organizatorių Ugnius Timinskas. – Perkeldami varžybas į uždaras patalpas šiek tiek apsisunkiname darbą, tačiau dalyviams galime pasiūlyti daug daugiau. Galime tik pasidžiaugti, kad Alytaus sporto ir rekreacijos centras prisideda prie šių metų varžybų organizavimo ir jos vyks vienoje didžiausių Lietuvos arenų. Lietuvoje tokioje įspūdingoje arenoje lankininkų varžybos dar niekuomet nėra vykusios. Didelė, šviesi, moderni salė miesto viduryje tikrai turėtų palikti daug gerų įspūdžių visiems lankininkams, o ir žiūrovams bus patogios erdvios tribūnos, ko niekuomet lankininkų varžybose Baltijos šalyse nebūna".

Varžybų įtraukimas į WA kalendorių pakelia turnyrą į aukštesnį lygmenį, nes jose gali būti oficialiai gerinami pasaulio ir Europos rekordai. Pasak U. Timinsko, anksčiau yra buvę, kai lankininkai pasiekdavo pasaulinio lygio rezultatus, tačiau jie oficialiai nebūdavo fiksuojami. Dėl to organizatoriai kartu su Lietuvos lankininkų federacija siekia kasmet įtraukti šias varžybas į WA kalendorių.

Šiuo metu jau yra užsiregistravę daugiau nei 80 sportininkų, kurie varžysis olimpinių, skriemulinių, paprastųjų ir ilgųjų / tradicinių / istorinių lankų grupėse. Pirmą kartą šiose varžybose dalyvaus Suomijos sportininkai. Nemažai svečių jau tradiciškai laukiama iš Baltarusijos. Tikimasi sulaukti dalyvių iš Latvijos bei Estijos.

„Dalyvių skaičius yra kiek mažesnis nei tikėjomės, bet tai vis tiek yra rekordinis šioms varžyboms. Labai gaila, kad latviai nusprendė tomis pačiomis dienomis rengti Rygos čempionatą, nors kaimynai jau seniai žinojo apie mūsų varžybas", – teigė U. Timinskas.

Bene ryškiausia turnyro žvaigždė bus ilgųjų lankų pasaulio čempionas suomis Pekka Jalkanenas.

„Daugelio lankų grupėje lietuviai bus tarp favoritų, tačiau skriemulinių bei paprastųjų lankų varžybose dalyvaus nemažai pajėgių sportininkų iš Baltarusijos ir Suomijos, todėl lietuviams norint laimėti reikės smarkiai pasistengti. Žinoma, ilgųjų lankų varžybose neabejotinu favoritu bus P. Jalkanenas", – prognozavo „Žaliojo lanko" klubo vadovas U. Timinskas.

„Best" varžybų tikslas – visada buvo kelti Lietuvos varžybų lygį. Tikimasi, kad ateityje šios varžybos taps prestižinėmis, o dalyvaujančių šalių skaičius smarkiais šoks į viršų.

„Norime parodyti lietuviams, kad mes galime organizuoti geresnes varžybas, negu tai darėme iki šiol. Taip pat parodyti užsieniečiams, kad Lietuvoje taip pat vyksta varžybos, kuriose verta dalyvauti. Mūsų siekiai niekuomet nebuvo maži. Tiek anksčiau, tiek ir dabar mes stengiamės lygiuotis į pačias geriausias ir didžiausias pasaulio varžybas, pavyzdžiui „Berlin Open" (Vokietija), sutraukiančios daugiau nei 500 stipriausių lankininkų iš viso pasaulio. Kadangi patiems yra tekę šiose varžybose dalyvauti, žinome, kad galime suorganizuoti nei kiek ne blogesnes, todėl kiekvienais metais po truputėlį judame to tikslo link. Labai džiugu, kad jau antrose „Best" varžybose dalyvavę Baltarusijos sportininkai itin susižavėjo jomis ir kasmet pas mus jų atvažiuoja vis gausesnės gretos, o kartu jie pradėjo dalyvauti ir kitose Lietuvos varžybose. Šiemet tikimės, kad tą patį pavyks padaryti su Suomijos sportininkais", – pasakojo U. Timinskas.

Keletą metų Lietuvoje buvo jaučiamas šios olimpinės sporto šakos populiarumo augimas. Tikimasi, kad šaudymas iš lanko atras savo vietą ir mokyklose. Pirmi pavyzdžiai rodo, kad vaikams šaudymo iš lanko užsiėmimai patinka ir yra labai naudingi.

„Pasaulio tendencijos rodo, kad ši sporto šaka yra itin populiari ir sukuria labai gerą terpę jaunimo tobulėjimui, todėl yra masiškai praktikuojama mokyklose ir universitetuose. Lietuvoje tokios iniciatyvos taip pat pradeda judėti. Prieš pora metų Alytaus Likiškėlių mokykla įkūrė neformalaus vaikų švietimo būrelį, susietą su šaudymu iš lanko, ir šis būrelis sėkmingai gyvuoja iki šiol. Panašus būrelis veikia ir Utenoje. Tikimės, kad ateityje ir kitos mokyklos pamatys tokių būrelių naudą vaikams ir pačios taip pat pradės vykdyti panašią veiklą. Turbūt visi Lietuvos lankininkų klubai, įskaitant ir mūsų, yra suinteresuoti padėti mokykloms vykdyti tokias programas. Tokia iniciatyva bei itin populiarėjančios žaidybinės šaudymo iš lanko atmainos kuria bendrą lankininkų masę ir lankininkystės kultūrą, iš kurios jau galima pradėti ugdyti ir aukšto lygio sportininkus", – pabrėžė U. Timinskas.

Su „Žaliojo lanko" klubo įsikūrimu šaudymas iš lanko savo vietą atrado ir Alytuje. Augant lankininkų skaičiui jau ne kartą teko ieškoti didesnių patalpų.

„Džiugu kad ne tik lankininkų skaičius didėja, bet ir jų rezultatai auga. Dabar klube šaudantys lankininkai jau yra pajėgūs varžytis stipriausiose suaugusiųjų grupėse Lietuvoje ir jose nugalėti. Ir šiose varžybose, olimpinių lankų moterų grupėje, viena iš favoričių yra laikoma alytiškė Kristina Abramaitytė. Ateityje tiek Kristina, tiek kiti klubo lankininkai yra visiškai pajėgūs dalyvauti ir kovoti dėl medalių tiek Europos, tiek pasaulio čempionatuose, tiek olimpinėse žaidynėse", – viliasi U. Timinskas.

„Best Indoor" varžybų prizininkai bus apdovanoti unikaliais prizais. Kiekvienos grupės nugalėtojas bus papildomai apdovanotas piniginiu prizu, kurio dydis priklausys nuo dalyvių skaičiaus grupėje.

Šeštadienį (lapkričio 25 d.) varžybos atidaromos ir vyks kvalifikacinės varžybos, o sekmadienį (lapkričio 26 d.) – atkrintamosios varžybos, papildomas turnyras nepatekusiems į finalines varžybas bei apdovanojimų ceremonija.

„Žaliojo lanko" klubo informacija

kitos naujienos.

DidžiausioseLietuvoješaudymoišlankovaržybosedalyvausirpasauliočempionas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

ŽALIASIS LANKAS
Savaitgalį Ventspilyje (Latvija) surengtame atvirajame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate Alytaus „Žaliojo lanko“ klubo atstovai iškovojo keturis medalius. Geriausiai individualiose varžybose sekėsi Ingai Timinskienei, kuri moterų olimpinių lankų varžybose iškovojo bronzos medalį. Ketvirtąją vietą kvalifikacijoje užėmusi sportininkė aštuntfinalyje 6:2 nugalėjo latvę Eviją Siksną, ketvirtfinalyje 6:0 pranoko kitą latvę Ligą Iloną Denisenoką...
ŠAUDYMAS
Sausio 16 – 19 d. Vilniuje vyko tarptautinės šaudymo sporto varžybos „Polonia 2020″. Šiemet jose dalyvavo virš 260 šaulių iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Varžybos vyko pagal amžiaus grupes, o galutiniame finaliniame šaudyme dalyvavo 20 aukščiausius rezultatus pasiekusių sportininkų. Šautuvo rungtyje į finalinį dvidešimtuką papuolė net penki alytiškiai: Kęstutis Petniūnas, Rokas Petkevičius, Martyna Džapbarova...
Laisvalaikis
Nors vis dar esame apgaubti kalendorinės žiemos, pats laikas pasvajoti ir pasiplanuoti šiltojo sezono veiklas. Lietuvos oro uostai savo laiką rekomenduoja skirti kelionėms bei kviečia išbandyti naujas kryptis jau nuo šių metų kovo pabaigos. Skrydžių žemėlapyje daug ilgai lauktų naujienų – kelionės į Kroatiją, Šveicariją, Armėniją bei kitus dėmesio vertus turizmo taškus. Nuo pavasario iš Vilniaus oro uosto - dar platesnis skrydžių pasirinkimas Šiemet iš Vil...
Įvykiai
„Wizz Air“, greičiausiai auganti ir aplinkai draugiškiausia aviakompanija Europoje* ir didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje bei Rytų Europoje, praneša, kad pradės skrydžius iš Vilniaus į Sankt Peterburgą Rusijoje. Nuo šių metų birželio 3 d. skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – trečiadienį ir sekmadienį. Vietas šiam skrydžiui galima rezervuoti jau dabar bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėl...
išsimaudė gaiviame žiemos vandenyje
Šeštadienio-sekmadienio naktį visoje šalyje buvo galima stebėti būrius žmonių, besipliuškenančių atviruose vandens telkiniuose. Tas pat ir Dzūkijos sostinėje. Per pusšimtis alytiškių ir miesto svečių, atsiliepę į sveikuolių kvietimą, vidurnaktį rinkosi prie mažojo Dailidės ežerėlio, kur draugiškai padarė apšilimą, padėkojo Visatai už dovanas ir puikiai nusiteikę išsimaudė gaiviame vandenyje. Po maudynių niekas neskubėjo skirstytis – vaišinosi arbata, dalij...
Įdomu!
Ocelotas yra nedidelio dydžio laukinė katė, kurią kai kurie žmonės laiko ir namuose. Ji turi didelę galvą, visoje galvoje yra juodos juostelės, užapvalintos ausys ir didelė rožinė nosis, kuri atrodo labai mielai. Ši katė turi skirtingą kailį ir spalvą, kuri priklauso nuo to, kur ji gyvena. Gyvūnai, gyvenantys miške, turi auksinę spalvą. O tie, kurie gyvena krūmuose, yra pilki. Tačiau visi Ocelotai turi vieną juos vienijantį požymį - dėmeles ant kūno, panaš...
Įvairios
Didžiausias Lietuvoje ir išskirtinai moteriškai auditorijai skirtas automobilių sporto renginys „Moterų ralis“ skaičiuoja naujus registracijos rekordus. Per pirmas kelias registracijos savaites į renginį užsiregistravo virš 200 komandų ir beveik 700 dalyvių.  „Ekranuose šmėkščiojantys įspūdingi Dakaro ralio vaizdai, o gal šilta žiema kursto moterų azartą, tad net trečdalis užsiregistravusių į „Moterų ralį“ yra naujokės. Tik dešimtadalyje ekipažų važiuoja p...
Alytaus mokyklos
Pertraukos metu Panemunės progimnazijos priešmokyklinės ugdymo grupės mokiniai būriuojasi valgykloje prie pietų stalo, ant kurio – sriuba, keli karšti patiekalai, įvairios daržovės ir vaisiai. Ką iš siūlomų patiekalų valgys, mažieji alytiškiai renkasi patys, nes šioje progimnazijoje, kaip ir dar dviejose Alytaus miesto švietimo įstaigose – Senamiesčio pradinėje mokykloje ir „Drevinuko" mokykloje-darželyje – priešmokyklinių ugdymo grupių mokiniai jau maitin...
Šilta žiema
Šiltėjančios žiemos jau ko gero nestebina. Šią žiemą vis dažniau dienomis sulaukiame pliusinės temperatūros. Toks temperatūrų pokytis neigiamai veikia ir mūsų miesto augmeniją, nes ne tik žmogui, bet ir augalui reikia pailsėti. „Dėl neįprastai šiltos žiemos kai kur saulės atokaitoje jau pradėjo brinkti lazdynų, forzitijų pumpurai, atsigavo žolė, sakuros jau sukrovė raudonus pumpurus. Kaip sureaguos į neįprastai šiltą žiemą svogūninės gėlės, matysime pavasa...