Projektinė iniciatyva „Tau Alytau“ – kviečiame teikti projektus

Alytaus miesto savivaldybė kviečia nevyriausybines organizacijas ir bendruomenes prisidėti prie Alytaus problemų sprendimo, siūlyti iniciatyvą, teikti projektus ir dalyvauti projektinėje iniciatyvoje „Tau Alytau". Jos metu savivaldybė finansuoja ne organizacijas, bet projektus, kurie sprendžia aktualias problemas, ir yra orientuoti į aiškius rezultatus, gerinančius alytiškių gyvenimą.

Projekto kelias:

  1. KVIETIMAI

Iki 2017 m. gruodžio 1 d. skelbiami kvietimai organizacijoms siūlyti teikti projektus pagal 2018 metams patvirtintas projektų sritis ir prioritetus.

Pareiškėjas kiekvienai sričiai gali teikti tik vieną paraišką.

  1. VERTINIMO ETAPAI:

I ETAPAS. ADMINISTRACINĖS ATITIKTIES VERTINIMAS

Administracinės atitikties vertinimo metu nustatoma, ar projekto paraiška atitinka reikalavimus (paraiška ir prie jos pridedami dokumentai gauti iki paraiškų pateikimo termino pabaigos, užpildytos visos reikalingos paraiškos dalys, pateikta detali išlaidų sąmata, pateiktos partnerystės deklaracijos dėl bendradarbiavimo įgyvendinant projektą, pareiškėjas teisės aktų nustatyta tvarka turi būti tinkamai atsiskaitęs už ankstesniais metais iš Alytaus miesto savivaldybės biudžeto skirtų (jeigu buvo skirta) lėšų panaudojimą).

II ETAPAS. TINKAMUMO FINANSUOTI, NAUDOS IR KOKYBĖS VERTINIMAS

Nustačius, kad paraiška atitinka visus kvietime nustatytus reikalavimus, vertinamas tinkamumas finansuoti, nauda ir kokybė – tai atlieka administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta koordinuojančių sričių 5 -7 narių komisija, kurios narius deleguoja: 2 narius – tarybos komitetai, 3 narius – savivaldybės administracija, 2 narius – atstovaujamosios srities patariamosios visuomeninės institucijos (jeigu tokia veikia).

  1. SPRENDIMAS FINANSUOTI

Projektui finansavimas gali būti skiriamas tik tuo atveju, jei jis įvertinamas nuo 55 iki 100 balų.

Komisijai įvertinus projektų paraiškas ir skyrus finansavimą projektui, esant poreikiui, pareiškėjas tikslina projekto paraišką.

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas finansuojamų projektų sąrašas skelbiamas savivaldybės interneto portale http://www.alytus.lt/projektine-iniciatyva.

  1. FINANSAVIMO SUTARTIES PASIRAŠYMAS

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinus finansuojamų projektų sąrašą: savivaldybės biudžetinėms įstaigoms lėšos skiriamos tarybos sprendimu ir su jomis pasirašoma veiklos sutartis. Kiti projekto vykdytojai kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi arba jo įgaliotu asmeniu pasirašo lėšų naudojimo sutartį.

  1. PROJEKTŲ ĮGYVENDINIMAS IR STEBĖSENA

Projektų vykdytojai įgyvendina veiklas ir siekia projekte numatytų tikslų bei rezultatų įvykdymo. Kiekvieną ketvirtį teikia savivaldybės administracijai projekto veiklos vykdymo ir lėšų naudojimo ataskaitas pagal sutartyje numatytus reikalavimus, terminus ir pridėtas ataskaitų formas. Savivaldybės lėšų, skiriamų projektams finansuoti, naudojimo kontrolę atlieka atsakingi Alytaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojai. Projektų vykdymo ir lėšų naudojimo vertinimą atlieka savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba, Centralizuotas vidaus audito skyrius, vadovaudamiesi jų veiklą reglamentuojančiais teisės aktais.

  1. KONSULTACIJA IR METODINĖ PAGALBA

Viso proceso metu pareiškėjams konsultacijas ir metodinę pagalbą žodžiu, elektroninėmis priemonėmis teikia savivaldybės atsakingi specialistai.

2018 metų sritys ir prioritetai

Projektų sritys ir prioritetai patvirtinti Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2017-09-28 sprendimu Nr. T-312.

Informacija apie projektinės paraiškos teikimą pagal sritis:

Visuomenės sveikatos stiprinimo sritis:

1 prioritetas. Sveikos gyvensenos skatinimas(kvietimas teikti projekto paraišką).

2 prioritetas.Priklausomybęsukeliančių medžiagų vartojimo prevencija(kvietimas teikti projekto paraišką).

3 prioritetas. Užkrečiamųjų ligų profilaktika ir kontrolė (kvietimas teikti projekto paraišką).

Kultūros plėtros sritis:

1 prioritetas. Miesto kultūros paveldo objektų ir etninės kultūros aktualizavimas ir populiarinimas (kvietimas teikti projekto paraišką).

2 prioritetas. Įvairios novatoriškos iniciatyvos ir šiuolaikinio meno skatinimas (kvietimas teikti projekto paraišką).

3prioritetas. Tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo skatinimas (kvietimas teikti projekto paraišką).

Jaunimo politikos įgyvendinimo sritis:

1 prioritetas. Jaunimo iniciatyvos ir laisvalaikio užimtumo plėtojimas (kvietimas teikti projekto paraišką).

2 prioritetas. Jaunimo organizacijų, savanorystės ir veiklos kokybės gerinimas (kvietimas teikti projekto paraišką).

3 prioritetas. Aktyvaus pilietiškumo, dalyvaujamosios demokratijos ir pilietinio sąmoningumo didinimas(kvietimas teikti projekto paraišką).

Kūno kultūros ir sporto sritis:

1 prioritetas. Kūno kultūros ir sporto paslaugų sukūrimas, įtraukiant miesto bendruomenę (kvietimas teikti projekto paraišką).

2 prioritetas. Įvairaus lygio sporto renginių organizavimas ir dalyvavimas juose (kvietimas teikti projekto paraišką).

3 prioritetas. Alytaus – sporto miesto – įvaizdžio gerinimas (kvietimas teikti projekto paraišką).

Švietimo kokybės gerinimo sritis:

1 prioritetas. Pilietiškumo, bendruomeniškumo, tautiškumo, etninės kultūros, partnerystės, kūrybiškumo ir saviraiškos ugdymas vasaros poilsio metu(kvietimas teikti projekto paraišką).

2 prioritetas. Emocinio saugumo, sveikos gyvensenos ir verslumo ugdymas(kvietimas teikti projekto paraišką).

3 prioritetas. Bendrosios ir profesinės kompetencijos įgijimas ir tobulinimas, gyvenimo įgūdžių, savanorystės ugdymas (kvietimas teikti projekto paraišką).

Aplinkos apsaugos sritis:

1 prioritetas.Visuomenės švietimas ir mokymas aplinkosaugos klausimais (kvietimas teikti projekto paraišką).

Detalesnė informacija apie projektinę iniciatyvą „Tau, Alytau" – http://www.alytus.lt/projektine-iniciatyva

kitos naujienos.

Projektinėiniciatyva„TauAlytau“–kviečiameteiktiprojektus
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kultūra
Putinų gimnazijoje sausio 24 d. buvo atidaryta alytiškiams pažįstamo ir mielo fotografo Fausto Augustino paroda „Vieciniai“. Tai ne pirma jo paroda šioje gimnazijoje. Dar 2017 m. buvo pristatyta paroda „Gimtadienis“. Parodos „Vieciniai“ nuotraukos yra neredaguotos.  Visus asmenis, esančius fotografijose, galerijos autorius pažįsta asmeniškai. Kaip pats sakė, „tai žmonės, kuriuos visi puikiai pažįstam, bet jie lieka už kadro, girdim tik jų švelnią melodiją...
Stalo teniso čempionatas
Sausio 25 d. sporto rūmuose vyko atviras Alytaus miesto stalo teniso čempionatas. Jame dalyvavo Varėnos, Lazdijų raj., Druskininkų ir Alytaus miestų sportininkai. Varžybose varžėsi 28 vyrai ir 8 moterys. Moterų grupėje varžėsi tik moksleivės.Moterų grupėje čempionėmis tapo alytiškės: I vietą laimėjo Karina Ivanauskaitė, II vietą – Emilija Draugelytė. III vietą pelnė Gabija Ūsaitė ir Skaistė Varnagirytė (Lazdijai). Moterų dvejetų gr. I vietą iškovojo E. Dra...
Lietuvoje
Transporto kompetencijų agentūrai (TKA) nustačius kriterijus, padėsiančius objektyviai įvertinti lentelių su žalia rodykle prie raudono šviesoforo signalo poveikį eismo saugos ir transporto pralaidumo požiūriu, savivaldybės jau gali kreiptis į Transporto kompetencijų agentūrą (TKA) dėl sankryžų, kuriose norima grąžinti lenteles, vertinimo. Sankryžų įvertinimas bus atliekamas skubos tvarka. „Savivaldybės, įvertinusios atitinkamos sankryžos eismo saugos situ...
ŽALIASIS LANKAS
Savaitgalį Ventspilyje (Latvija) surengtame atvirajame Baltijos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionate Alytaus „Žaliojo lanko“ klubo atstovai iškovojo keturis medalius. Geriausiai individualiose varžybose sekėsi Ingai Timinskienei, kuri moterų olimpinių lankų varžybose iškovojo bronzos medalį. Ketvirtąją vietą kvalifikacijoje užėmusi sportininkė aštuntfinalyje 6:2 nugalėjo latvę Eviją Siksną, ketvirtfinalyje 6:0 pranoko kitą latvę Ligą Iloną Denisenoką...
ŠAUDYMAS
Sausio 16 – 19 d. Vilniuje vyko tarptautinės šaudymo sporto varžybos „Polonia 2020″. Šiemet jose dalyvavo virš 260 šaulių iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Varžybos vyko pagal amžiaus grupes, o galutiniame finaliniame šaudyme dalyvavo 20 aukščiausius rezultatus pasiekusių sportininkų. Šautuvo rungtyje į finalinį dvidešimtuką papuolė net penki alytiškiai: Kęstutis Petniūnas, Rokas Petkevičius, Martyna Džapbarova...
Laisvalaikis
Nors vis dar esame apgaubti kalendorinės žiemos, pats laikas pasvajoti ir pasiplanuoti šiltojo sezono veiklas. Lietuvos oro uostai savo laiką rekomenduoja skirti kelionėms bei kviečia išbandyti naujas kryptis jau nuo šių metų kovo pabaigos. Skrydžių žemėlapyje daug ilgai lauktų naujienų – kelionės į Kroatiją, Šveicariją, Armėniją bei kitus dėmesio vertus turizmo taškus. Nuo pavasario iš Vilniaus oro uosto - dar platesnis skrydžių pasirinkimas Šiemet iš Vil...
Įvykiai
„Wizz Air“, greičiausiai auganti ir aplinkai draugiškiausia aviakompanija Europoje* ir didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje bei Rytų Europoje, praneša, kad pradės skrydžius iš Vilniaus į Sankt Peterburgą Rusijoje. Nuo šių metų birželio 3 d. skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – trečiadienį ir sekmadienį. Vietas šiam skrydžiui galima rezervuoti jau dabar bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėl...
išsimaudė gaiviame žiemos vandenyje
Šeštadienio-sekmadienio naktį visoje šalyje buvo galima stebėti būrius žmonių, besipliuškenančių atviruose vandens telkiniuose. Tas pat ir Dzūkijos sostinėje. Per pusšimtis alytiškių ir miesto svečių, atsiliepę į sveikuolių kvietimą, vidurnaktį rinkosi prie mažojo Dailidės ežerėlio, kur draugiškai padarė apšilimą, padėkojo Visatai už dovanas ir puikiai nusiteikę išsimaudė gaiviame vandenyje. Po maudynių niekas neskubėjo skirstytis – vaišinosi arbata, dalij...
Įdomu!
Ocelotas yra nedidelio dydžio laukinė katė, kurią kai kurie žmonės laiko ir namuose. Ji turi didelę galvą, visoje galvoje yra juodos juostelės, užapvalintos ausys ir didelė rožinė nosis, kuri atrodo labai mielai. Ši katė turi skirtingą kailį ir spalvą, kuri priklauso nuo to, kur ji gyvena. Gyvūnai, gyvenantys miške, turi auksinę spalvą. O tie, kurie gyvena krūmuose, yra pilki. Tačiau visi Ocelotai turi vieną juos vienijantį požymį - dėmeles ant kūno, panaš...