Alytuje virė lankininkų kovos dėl medalių ir kelialapių į pasaulio čempionatą

Savaitgalį Alytuje praūžė svarbiausios Lietuvos sezono šaudymo iš lanko varžybos - atvirasis Lietuvos čempionatas. 80 sportininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Vokietijos varžėsi dėl 15 medalių komplektų, o olimpinių lankų grupėje paaiškėjo dalyviai, atstovausiantys savo šaliai pasaulio čempionate Meksikoje.

Intriguojanti kova vyko moterų olimpinių lankų grupėje. Čia pajėgiausioms Lietuvos lankininkėms iššūkį metė stiprios Latvijos sportininkės.

Labai svarbios buvo kvalifikacijos varžybos, nes jų rezultatai lėmė Lietuvos lankininkų federacijos tarybos galutinį sprendimą dėl komandos sudėties pasaulio čempionatui. Po kvalifikacijos tapo aišku, kad į pasaulio čempionatą vyks Dangerūta Nosalienė (LSK), Juliana Semionova (LSK) ir Kristina Abramaitytė ("ASRC-Žaliasis lankas").

Nors atrankos nugalėtoja tapo latvė Marina Riabkova (575 tšk.), ji liko be medalių. Ketvirtfinalyje ją 6:4 įveikė kita latvė Liga Denisenoka. Vis dėlto dėl aukščiausios prabos medalių kovėsi Lietuvos sportininkės. Pusfinalyje patyrusi D. Nosalienė 6:2 įveikė L. Denisoką, o jaunųjų Lietuvos sportininkių akistatoje J. Semionova 6:2 nugalėjo Pauliną Ramanauskaitę ("ASRC-Žaliasis lankas").

Finale triumfavo savo patirtį išnaudojusi D. Nosalienė. Ji 6:2 nugalėjo J. Semionovą.

"Nežinau, kelintą kartą tapau Lietuvos čempione, bet pastaruosius trejus-ketverius metus man čia pavykdavo nugalėti. Konkurencijos tikrai netrūko. Jaunimas pradėjo labai gerai šaudyti ir latvės šį kartą buvo stiprios, - po varžybų kalbėjo D. Nosalienė. - Manau, kad pergalę lėmė patirtis, kadangi jaunimas labiau jaudinasi, o aš jau užsigrūdinus ir buvau ramesnė. Technika tokio lygio varžybose jau yra panaši visų lyderių. Viskas priklausė nuo emocinės būklės".

Geromis sąlygomis surengtą Lietuvos čempionatą pagyrusi D. Nosalienė pasaulio čempionatui ruošis su treneriu Italijoje, kur ji ir gyvena. 2015 metų Europos žaidynių dalyvė 47-erių metų D. Nosalienė nenorėjo spėlioti, kokios lietuvių galimybės pasaulio pirmenybėse: "Viską lems tai, kaip atrodys kiti dalyviai. Šiuo metu nelabai domėjausi rezultatais pasaulyje, todėl sunku prognozuoti, kaip mes ten atrodysime".

Mažajame finale L. Denisenoka 6:2 nugalėjo P. Ramanauskaitę.

Po vyrų olimpinių lankų kvalifikacijos varžybų buvo patvirtinta, kad į pasaulio čempionatą vyks Adranas Kovalevskis (LSK), Arvydas Čepulionis ("Kauno lankininkai) bei Modestas Šliauteris ("Auksinis šaulys").

O Lietuvos pirmenybių aukso medaliu pasidabino A. Kovalevskis. Jis pusfinalyje 6:2 nugalėjo M. Šliauterį, o finale 6:4 - Dovydą Bagdanavičių (LSK).

"Neskaičiuoju, kelintą kartą tapau Lietuvos čempionu, nes anksčiau keletą kartų esu tapęs tiek jaunimo, tiek suaugusių čempionu, - teigė A. Kovalevskis. - Laimėti buvo tikrai nelengva, nes varžovai buvo stiprūs, o ir pats nepasirodžiau idealiai. Galbūt kiek pritrūko pasiruošimo iki dar geresnių rezultatų, bet apskritai čempionatas suorganizuotas puikiai, nebuvo jokių nesklandumų, teisėjai puikiai atliko darbą".

Kovoje dėl bronzos medalio Ignas Morkeliūnas 6:0 nugalėjo M. Šliauterį.

Lietuvos lankininkai rugsėjo mėnesį turėtų dalyvauti stovykloje prieš pasaulio čempionatą. Planetos pirmenybės Meksikoje vyks spalio 15-22 dienomis.

"Dabar laukia sunkus juodas darbas ruošiantis pasaulio čempionatui. Treniruotės bus kiekvieną dieną, o kaip seksis pasaulio čempionate, niekas nežino. Vyksime į visiškai kitą žemyną, bus didelis laiko skirtumas. Nesu dar buvęs Meksikoje, todėl laukia daug įdomios patirties. Konkurencija bus gerokai didesnė nei Lietuvoje", - mintimis dalinosi A. Kovalevskis.

Renginio nesugadino ir sekmadienį prapliupęs lietus. O visi dalyviai galėjo pasivaišinti šilta sriuba.

"Labai džiaugiuosi, kad Alytuje eilinį kartą sėkmingai prabėgo Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas, kuriame netrūko daug gražių ir atkaklių kovų. Galėjome pamatyti visus pajėgiausius Lietuvos, o taip pat patvirtinome, kurie sportininkai vyks į Meksiką. Noriu pabrėžti, kad tarybos sprendimą lėmė sportininkų rezultatai ne tik Lietuvos čempionate, bet ir ankstesnėse šio sezono varžybose", - sakė Lietuvos lankininkų federacijos prezidentas Gediminas Maksimavičius.

Kitose rungtyse Lietuvos čempionato nugalėtojais ir prizininkais tapo:

Olimpiniai lankai, moterys, komandinės:

1. Latvija (Kreicberga, Riabkova, Skeltona)

2. LSK (Čiupailienė, Nosalienė, Semionova)

3. "ASRC-Žaliasis lankas" (Abramaitytė, Balčiūnaitė, Ramanauskaitė).

Olimpiniai lankai, vyrai, komandinės:

1. KSA (Kašėta, Petrauskas, Šigauskas)

2. LSK-1 (Barkauskas, Bagdanavičius, Kovalevskis)

3. KL (Čepulionis, Golubickas, Morkeliūnas).

Olimpiniai lankai, mišrios poros:

1. LSK-1 (Semionova, Barkauskas)

2. Amazones (Kreicberga, Lapšins)

3. AiM Archery (Riabkova, Sinikovs)

Skriemuliniai lankai, moterys:

1. Inga Timinskienė ("Žaliasis lankas")

2. Aleksandra Kostina ("AiM Archery).

Skriemuliniai lankai, vyrai:

1. Tomas Liekis (LSK)

2. Rimvydas Lipnickas ("Žaliasis lankas")

3. Ingo Sperlich ("TV 1890 Meerholz").

Skriemuliniai lankai, vyrai, komandinės:

1. LSK (Baranauskas, Dagys, Liekis)

2. "Žaliasis lankas" (Baranauskas, Lipnickas, Navickas).

Skriemuliniai lankai, mišrios poros:

1. "Žaliasis lankas" (Timinskienė. Lipnickas)

2. "AiM Archery" (Kostina, Šilovs).

Paprasti lankai, moterys:

1. Margarita Matvijenko (LSK)

2. Margarita Butiakova (LSK)

3. Meda Večkytė (LSK).

Paprasti lankai, vyrai:

1. Arūnas Gurevičius

2. Mindaugas Junevičius

3. Aidas Jurgaitis.

Paprasti lankai, moterys, komandinės:

1. LSK-1 (Butiakova, Matvijenko, Mocartaitė)

2. LSK-2 (Daubaraitė, Molis, Večkytė).

Paprasti lankai, mišrios poros:

1. LSK-3 (Večkytė, Mosin)

2. LSK-4 (Molis, Gurevičius)

3. LSK-1 (Butiakova, Kuznecovas).

Ilgieji ir istoriniai lankai, moterys:

1. Aida Grigienė ("Strėlė")

2. Roma Vaitmonienė ("Gintarinė strėlė")

3. Vilma Masalskytė ("Gintarinė strėlė").

Ilgieji ir istoriniai lankai, vyrai:

1. Statys Svetlauskas ("Žaliasis lankas")

2. Arvydas Banys ("Žaliasis lankas")

3. Žydrūnas Večkys (LSK).

kitos naujienos.

Alytujevirėlankininkųkovosdėlmedaliųirkelialapiųįpasauliočempionatą
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvertinimų nėra
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Dovanos eglės šakas
Gruodžio 20 d. nuo 12 val. Rotušės aikštėje Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gyventojams dovanos eglės šakas!
Gamta
Žalingi šeimininko įpročiai atsiliepia ir augintiniams. Minint tarptautinę veterinarijos dieną, gydytojai veterinarai primena, kad šeimininkui rūkant neišvengiamai kenčia ir jo augintinis. „Užupio veterinarijos klinikos“ gydytojos veterinarės Ievos Kirchovaitės teigimu, augintiniams, gyvenantiems namuose, kur yra rūkoma, o patalpos yra dažnai prirūkytos, gali pasireikšti tokios ligos, kaip nosies navikai, plaučių vėžys, astma, bronchitas. Pasyvus rūkymas,...
Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje
Improvizuotame perone Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje pasitiktas paskutinis šių metų „traukinys“. Literatūros ir muzikos renginių ciklas „Dėmesio! Dvi kartos traukinyje“ šį kartą buvo užbaigtas itin originaliai. Į Alytų atvyko drąsi, savo žodžių kojinėse neslepianti ketveriukė: du jaunosios kartos poetai – Mantas Toločka ir Ernestas Noreika, aštrialiežuvė literatūros kritikė Elžbieta Banytė bei reperis Omerta (Julius Podlipajevas).  Pristatydama reng...
žiemos maudynės
Kiekvienas metų sezonas su savimi atsineša puokštę pramogų. Žiemos pradžia ypač laukiama tų, kurie supranta šalčio naudą, nevengia iššūkių ir džiaugiasi pagaliau sulaukę ledinių maudynių sezono. Alytaus sveikuolių klubas „Ryžtas“ drauge su kitų Lietuvos miestų žiemos maudynių entuziastais gruodžio 1-ąją pasitiko su pakilia nuotaika ir „nemokamais skiepais nuo gripo“.  Alytiškiai sveikuoliai bei miesto svečiai sekmadienio rytą rinkosi prie mažosios Dailidės...
Lietuvoje
2019 metų gegužės pabaigoje Lietuvos internetiniuose portaluose šmėžavo nuskandinto šunelio nuotrauka. Aiškėjant istorijos detalėms, straipsnių komentaruose buvo aršiai aptarinėjama, kokių bausmių nusipelnė penkių šuniukų šeimininkas ir juos nuskandinęs vyras.  Gegužės 27 dieną Šilalės seniūnė sulaukė skambučio iš miesto gyventojos Ievos Urbonaitės, kuri pranešė, kad tvenkinyje plūduriuoja negyvas šuniukas. Atvykusi Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ištraukė...
Jaunimas leidžia laiką neapsvaigęs
Šį rudenį buvo sėkmingai užbaigtas vienerius metus VšĮ "Blaivios pramogos" vykdytas projektas „Jaunimas leidžia laiką neapsvaigęs“, kuriuo siekiama sumažinti psichoaktyvių medžiagų vartojimą jaunimo ir ne tik tarpe, ugdant socialines ir emocines kompetencijas neformalių diskusijų, paskaitų ir blaivių vakarėlių bei festivalio metu. Per metus laiko didžiausi renginiai įgyvendinti Alytaus, Šalčininkų, Ukmergės, Pasvalio, Vilniaus, Švenčionių ir kitose savival...
BEST INDOOR
Savaitgalį Alytuje praūžė vienos didžiausių Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko varžybų „Best Indoor“, šįkart vėl susilaukusios nemažo užsieniečių dėmesio ir pasižymėjusio aukštais rezultatais. Beveik 100 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos varžėsi olimpinių, skriemulinių, ilgųjų ir paprastųjų lankų grupėse. Vyrų olimpinių lankų grupėje puikią formą pademonstravo ir nugalėtojo taurę į viršų kėlė „Auksinio šaulio“ klubo atstovas Mod...
Įvykiai
Lapkričio 22-23 dienomis keturių didžiųjų miestų prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ tradiciškai vyks populiariausia Lietuvoje didžiųjų nuolaidų akcija „Jamam“. Lankytojai galės rinktis prekes ir paslaugas su specialiais pasiūlymais ir nuolaidomis iki 50 proc. iš maždaug 700 parduotuvių ir paslaugų vietų. „Dešimtus metus iš eilės skaičiuojanti didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“ yra ypač vertinama ir sulaukia didelio susidomėjimo – a...
Skaitmeninio raštingumo mokymai
„Prieš kelias savaites nustebinau savo dukrą gyvenančią Vilniuje, parašydamas jai žinutę per Facebook“, - šypsosi Romualdas Ličys (61m.), projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. „Niekada nesinaudojau ir neturiu nei kompiuterio, nei išmaniojo telefono, todėl dukrai buvo staigmena gauti iš manęs žinutę elektroniniu būdu”, - pridūrė Romualdas.  Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas projekto „Prisijungusi Lietuva“ skait...