Otodektozė (ausų uždegimas)

Dėl palankių klimato sąlygų Lietuvoje itin pagausėjo erkių populiacija, ne išimtis ir otodectes cynotis niežų erkės. Šie parazitai, dažniausiai randami antmėsėdžių (kačių, šunų, šeškų, triušių, lapių ir kitų gyvūnų) išorinės ausies odos, paprastaipažeidžiaausų landos sieneles,o dėl šios priežastysišsivysto uždegimas ir bakterinė flora.

Ligos simptomai

Dažniausiai ausies uždegimu sergančiam gyvūnui niežti ausis, jis jas ne tik kasosi, bet irpurto galvą. Uždegimui progresuojant pradeda išsiskirti eksudatas ir jaučiamas nemalonus kvapas augintiniui iš ausų. Ausis parausta, patinsta, gali būti skausminga, pleiskanoja, joje susidaro šašai, nulūžinėja plaukai, atsiranda išplikusių dėmių. Pažeidimai gali išsivystyti ir išorinėje ausies kaušelio dalyje, pakaušio ar netsnukio srityje.

Ligos priežastys

Mokslininkai nustatė, kad užsikrėtimą erkėmis dažniausiai lemia gyvenamoji aplinka ir gyvūnų tarpusavio kontaktai, todėl lauke gyvenantys ir nuolat su kitais gyvūnais kontaktuojantys keturkojai, šia liga yra linkę sirgti daug dažniau nei naminiai šunys ir katės.Maži, maždaug 1- 5 mėnesių kačiukaI, otodektoze dažniausiai užsikrečia nuo motinos žindymo metu.

Diagnozavimas

Norint nustatyti tikslią ausų uždegimo priežastį būtina nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją ir atlikti laboratorinius tyrimus. Erkės gali būti rastos otoskopinio egzamino metu, o diagnozė patvirtinama iš klinikinių požymių arpaėmus turinio iš ausies ir pastarąjį mikroskopuojant. Ligai užsitęsus ir uždegimui įsisenėjus, didėja komplikacijų tikimybė,užsitęsia augintinio pasveikimo laikotarpis.

Veterinarijos klinika Belveta LT

Adresas: Laisvės pr. 82, Vilnius

Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.